O Fundacji

Pomysł na naszą Fundację wziął się stąd, że często gościliśmy w Gruzji, która jest dobrym natchnieniem do tego typu działalności. Zresztą jak widać-choćby w Internecie-miłośników Gruzji przybywa. Najbardziej przekonywująca jest wizyta w tym dość biednym, ale za to  pięknym, górzystym kraju z dostępem do morza. Poza tym oczarowuje gościnność gruzińska, która każdemu zapada w pamięć i serce.

O gruzińskiej sympatii do Polaków mógł się przekonać każdy, kto tam był.  My w naszej działalności chcielibyśmy odwołać się do tego serca i sympatii. Chcielibyśmy z państwa wsparciem pomóc wielu dzieciom, dorosłym i samotnym starcom pokonać to, co czasami wydaje im się nie do pokonania – niezawinioną biedę. Mamy wielu naszych ambasadorów w Gruzji i tak naprawdę to oni rzucili pierwszy kamyczek pomysłu stworzenia takiej Fundacji. Są nimi księża misjonarze pracujący na Kaukazie a także wielu odważnych wolontariuszy, którzy co roku tam przybywają, bo jak twierdza bez Gruzji nie mogą żyć. Chcąc wykorzystać to mentalne zakorzenienie na Kaukazie oraz chcąc zaprosić wielu do naszej drużyny wspierającej ludzi w Gruzji zapraszamy serdecznie do współpracy. Nasza nazwa PRO SPE oznacza: „ku nadziei”. Zatem jeśli możemy coś konkretnego dać innym, to dajmy. A dlaczego mamy dać? Bo trochę więcej otrzymaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami pomocy. Wszystko co robimy, jest konsultowane z księżmi Polakami i wolontariuszami pracującymi w Gruzji. Takie działania zwiększają efektywność naszej pracy. Zapraszamy zatem w piękny misyjny świat po to, by nieść nadzieję wszystkim, którym ona jest konieczna.

 

Nasza Drużyna:

 

Ks. Maciej Gierula

Fundator i pomysłodawca Fundacji. Wielki miłośnik podróży; za co w domu rodzinnym stukali mu w czoło do czasu przyzwyczajenia się twierdząc: ,,Dajmy mu spokój i tak nie usiedzi w jednym miejscu”. Jego serce zostało na Kaukazie.  Pierwszy raz pojechał tam tylko dlatego, że Gruzja zaprosiła… znosząc wizy. Jak widać po Fundacji już nigdy stamtąd nie wyjechał. Obecnie pracuje w Administracji Apostolskiej dla Katolików na Kaukazie.

Masz pytania napisz do mnie : gie07@interia.pl

 

 

Nina Błaszkowicz

Podjęła się trudu ogarniania papierkowej pracy w Fundacji. To jedna z pierwszych wolontariuszek na „Koloni  uśmiechu” w Abchazji. Dzięki Ruchowi Światło – Życie mogła zobaczyć piękną Gruzję i zaangażować się w pomoc dla mieszkańców swojej patronki Św. Nino.
Masz pytania napisz do mnie : nina@prospe.org

 

 

 

Maciej Twaróg

To niesamowita osoba, która rozsławiła fundację w Wielkiej Brytanii. Kreatywny i przedsiębiorczy. Trafia do serc ludzkich tam gdzie my jeszcze nie dotarliśmy 🙂

 

 

 

no_avatar_man

Grażyna Groszek

Członek zarządu i główna księgowa w dużej firmie. Kochająca konkret bilansów i rachunkowych zestawień jest mózgiem cyferek przewijających się przez Fundację. Konkretnym spojrzeniem charakteryzującym ścisłowców pilnuje, żeby wszystko było jak w „prawie stoi”.

 

 

 

no_avatar_man

Artur Motyka

Członek Rady Fundacji. Człowiek, który jak zobaczył Gruzję, to padł na kolana i do dzisiaj zostawia obowiązki w swojej firmie, żeby zrobić kolejną budowlankę w Gruzji. Do Gruzji wysłał już cztery tiry z pomocą osobiście pakując wielkie naczepy.  I co najważniejsze; z podniesioną głową mówi, że to nie koniec logistyki transportowej z pomocą do Gruzji.

 

 

 

Małgorzata Sawicka

Członek Rady Fundacji. Kobieta o tylu sercach, ilu spotkała potrzebujących w swoim życiu. Sama pracuje w szkole przyszpitalnej i przez zaangażowanie w Fundację chciałaby, żeby dzieciom w Gruzji zapewniono przynajmniej podobną opiekę jak w Polsce.

 

 

 

 

Alicja Niziołek

Członek Rady Fundacji. To kobieta, która wszystko wie o tym, gdzie i co można kupić taniej i efektywniej. Skoro można oszczędnie to nie ma sensu wydawać za wiele. Jej wskazówki zakupowe pozwalają Fundacji zawsze coś zaoszczędzić.

 

 

 

 

Nasi doradcy:

Adam Ostrowski – strategie informatyczne i pomysły, jak sprzedać pomysły to jego specjalność.

Copyright 2019 by Pro Spe Foundation. All rights reserved.