Ambulans dla ośrodka zdrowia w Togo

Autor wpisu

Krzysztof

Data

maj 7, 2023

Kategorie

 

Już jest! Ambulans dla ośrodka zdrowia w Helocie w Togo wreszcie dotarł na miejsce.

Zapewne pamiętacie, jak w zeszłym roku opowiadaliśmy Wam o udziale Fundacji Pro Spe w zakupie samochodu dla ośrodka zdrowia w zachodniej Afryce. To tam, dokładnie w Togo od ponad 30 lat pracuje pochodząca z Podkarpacia siostra Justyna Chudzio.

Placówka zdrowia w miejscowości Helota, od wielu lat starała się o nowy pojazd, by pomagać pacjentom z okolicznych wiosek. W poprzednim roku S. Justyna napisała pismo do MIVA Polska. Organizacja powiedziała, że wesprze siostry projekt, jeśli druga strona zapewni część środków i w tej kwestii siostra zwróciła się do nas. Fundacja Pro Spe wsparła projekt, a samochód został zakupiony u producenta w niższej cenie.

Dziś, kilka miesięcy później, ambulans dotarł do ośrodka zdrowia i już pierwszego dnia wyruszył na konsultacje prenatalne do wiosek oddalonych o 30 km od Heloty.

Samochód ma służyć w trudnym terenie do przewozu chorych, ofiar wypadków, kobiet w ciąży. Ambulans będzie wyjeżdżał również na badania i konsultacje lekarskie na wioski oraz do zakupu i transportu leków.

Podobne posty