Mural dla przedszkolaków

Wybierz kwotę darowizny:

Mural dla przedszkolaków.Daleko, daleko w gruzińskich górach leży maleńka wioska, a w tej wiosce stoi maleńkie przedszkole,  a w tym przedszkolu urzędują maleńkie przedszkolaki. Przedszkolaki jak to przedszkolaki, bawią się, uczą, tańczą i śpiewają. I to jak śpiewają! Czasem, zimą, lęk bierze mieszkańców wioski, żeby tymi śpiewami przedszkolaki niedźwiedzi zamieszkujących niedalekie pogranicze gruzińsko-tureckie nie pobudziły.

Przedszkolaki kiedy nie śpiewają, nie tańczą, nie uczą się i nie bawią – marzą, patrząc na białe ściany swojego przedszkola. Przedszkolaki nie mają łatwo, ich baśniowa kraina leży w jednym z najuboższych regionów Gruzji. Ich rodzice ledwo wiążą koniec z końcem ciężko pracując na roli. Dla większości z nich czas dzieciństwa i marzeń bardzo szybko się kończy.

Dlatego ta akcja. Pomóżmy przedszkolakom w ich niezwykłych baśniowych podróżach – pomalujmy ściany ich przedszkola w „tajemniczy ogród”! Dajmy im trochę radości! Niech ich marzenia będą jak najpiękniejsze! Niech trwają!

 

Na pomalowanie w baśnie przedszkola potrzebujemy 4 000 PLN. To koszt farb, sprzętu malarskiego i dekoracji. Będzię wszystko: łąki, lasy, oceany, kosmos i bajkowe stwory hej! Zebraliśmy 3125,61 PLN – wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy !

A tu nasze poszukiwania baśniowych motywów…

Przedszkole i przedszkolaki z Khizabavry.

Kamilianie.

Jesteśmy zakonnikami Św. Kamila. Od XVI wieku służymy chorym i najbardziej potrzebującym. Misję w Gruzji założyliśmy w 1997 roku. Nie jesteśmy wielką organizacją. Jest nas tutaj kilku braci zakonnych i kilkunastu współpracowników oraz oddana rzesza wolontariuszy. Prowadzimy Centrum Rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych w Tbilisi, do tego opiekujemy się kilkoma placówkami medycznymi i edukacyjnymi w całej Gruzji. Przedszkole w Khizabavrze to jeden z takich rodzynków.


Malarze.

Jesteśmy grupą artystów-przyjaciół. Na co dzień malujemy wielkopowierzchniowe murale w całej Polsce. Jest duża szansa, że widzieliście nasze prace na ścianach waszych miast. Od czasu do czasu dopada nas chęć, żeby użyć naszych talentów jako super mocy w walce o to, aby dobro przejęło kontrolę nad światem. Trzy lata temu byliśmy po raz pierwszy w Gruzji, malowaliśmy wtedy mural na kamiliańskim Centrum Rehabilitacji w Tbilisi. Nasze malowidło można oglądać tam do dziś, jest duże, ładne, kolorowe 🙂


Fundacja Prospe. 

Nie trzeba chyba przedstawiać, znajdujecie się Państwo wszakże na naszej stronie internetowej 🙂 Od paru lat realizujemy projekty charytatywne na Kaukazie.

oraz niedźwiedzie z pogranicza.

 

Jak możesz pomóc? Wystarczy, że przelejesz na konto fundacji parę złotych z dopiskiem „Mural dla przedszkolaków” lub skorzystasz z formularzu wpłaty online na górze strony (suwak możesz przesunąć w prawo i wpłacić więcej niż 10 zł, do czego gorąco zachęcamy! Wybierając pay U istnieje możliwość płatności BLIKiem hej!).