PODARUJ KILOMETR

Wybierz kwotę darowizny:

Podaruj kilometr…

Niespełna rok zajęło nam uzbieranie całego Tira sprzętu dla niepełnosprawnych, który we wrześniu 2017 roku  został zawieziony do Gruzji. Dlaczego akurat tam? Bo jest tam wiele osób, które nie mogą liczyć na pomoc swojego państwa  i żyją  w ogromnym ubóstwie, często bez środków do życia, skazani na pomoc innych. I właśnie nasza fundacja za pośrednictwem tamtejszych misjonarzy niesie pomoc tym najbardziej potrzebującym. W Gruzji wśród ubogiej części społeczeństwa, gdy  przychodzi zmierzyć się z niepełnosprawnością, często człowiek przegrywa i zostaje uwięziony w swoim mieszkaniu. Chcemy im pomóc pokonać bariery, otworzyć drzwi, by mogli cieszyć się życiem i małymi radościami dnia codziennego, które dla nas są niezauważalne, a dla nich są wielkim szczęściem.

Co już zrobiliśmy…

Sprzęt, którego wartość przekroczyła 200 000 zł, a koszt transportu i naprawy wyniósł około 15 000 zł, został  zawieziony do Gruzji jako dary od ludzi nie tylko z Polski, ale również  z Niemiec. Były to m.in. kilkadziesiąt wózków inwalidzkich różnego typu, podpórki rehabilitacyjne, kule, łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe, pionizator i wiele innych. Ponadto wysłaliśmy  sporą ilość zabawek, które trafiły do przedszkoli w ubogich częściach Gruzji.

Dzięki TVP3 Rzeszów i Radiu Rzeszów mogliśmy pokazać, że z Podkarpacia wypływa wiele dobra i pomocy do dalekiej Gruzji, że mieszkańcy naszego regionu chcą pomagać i angażują się w różny sposób, czy to poprzez wolontariat czy przez wsparcie finansowe. Najważniejsze, że działamy razem ponad podziałami i granicami.  Ojcowie Kamilianie, którzy przekazywali sprzęt potrzebującym, rozdali go w ciągu kilku tygodni, co daje nam wiele radości i satysfakcji oraz pewność, że takie akcje są potrzebne i dobre. Ale nie udałoby się to nam,   gdyby nie pomoc Darczyńców, dzięki którym zebraliśmy sprzęt  i fundusze na jego transport. Odpowiedzią na wciąż istniejące potrzeby niepełnosprawnych w Gruzji jest kolejna zbiórka sprzętu.

 

Przed nami kolejna akcja !!!

Od  stycznia do maja będziemy zwozić podarowany sprzęt rehabilitacyjny  z różnych części Polski i Europy, a na przełomie maja i czerwca 2018 roku, planujemy jego transport do Gruzji. Koszt całego przedsięwzięcia to około 20 000 zł. W związku z tym poszukujemy Darczyńców, którzy pomogą nam przeprowadzić i sfinalizować tę akcję poprzez wsparcie jej wybraną przez siebie kwotą. Z głębi serca prosimy o pomoc w postaci darowizny pieniężnej. Tym samym  dołączysz  do elitarnej grupy Dobrodziejów Fundacji Pro Spe i będziesz miał  swoisty wkład w Dobro, które zmienia świat. Stanie się on lokatą na przyszłość dającą profity, których nie da się zmierzyć  żadnymi statystykami,  zapłatą będzie zwykła  ludzka wdzięczność, szczery uśmiech i ciche ,,madloba” co znaczy ,,dziękuję” ,a miarą jedynie Serce. Nam da to siłę do działania i pomocy potrzebującym oraz budowy Dobrego Świata, który jest naszym wspólnym Domem.

Bądź udziałowcem  akcji PODARUJ KILOMETR, wykup kilka KILOMETRÓW POMOCY. Niepełnosprawni z Gruzji z  niecierpliwością czekają  na sprzęt, który  dzięki Tobie otworzy im  okno na świat i da możliwości, które kiedyś były tylko marzeniem…

1 km – 5 zł

Wybierz ilość kilometrów i wpłać równowartość  na konto Fundacji Pro Spe ( 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 )  z dopiskiem ,,Podaruj kilometr”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej akcji -> galeria