Ciepła zupa dla bezdomnych

Wybierz kwotę darowizny:

,,Budzi się dzień, budzę się i ja. Jest zimno, leżę na malutkim kocyku przykryty kartonami, a obok mnie kot, który tuląc się  daje mi ciepło i namiastkę bliskości. Kolejny  mroźny dzień, kolejna walka o przetrwanie. Kiedyś miałem wielkie marzenia, ale… los zaprowadził mnie tu. Mój dom to zaułek dworcowych podziemi. Żyję wśród ludzi, są tak  blisko, a jednak tak daleko; w tym samym świecie, a jednak w zupełnie innym… Patrzą na mnie z pogardą i omijają szerokim łukiem, a ja mam ochotę zapaść się pod ziemię. Nie wiedzą, że  wiele bym dał, by być  jednym z nich, by żyć w ich świecie. Wiem, że łatwo jest oceniać…, ale zanim to zrobisz, pomyśl, gdybyś  to Ty…?

Nie pamiętam daty, ale wiem, że dzisiaj jest ten dzień! Jeden z trzech w tygodniu, w którym moi młodzi Rodacy przywiozą ciepłą zupę i kromkę chleba na dworzec. I ja też tam będę…Jakie to szczęście móc rozgrzać przemarznięte ciało gorącą zupą i posilić się kromką chleba. Niewiarygodnie pyszny smak ma ten chleb. Kiedyś nie myślałem o tym, jak smakuje chleb. Po prostu był, nic nadzwyczajnego. Ale teraz… wszystko się zmieniło. Dziękując za miskę zupy i kromkę chleba odchodzę na bok, a w oddali widzę jedną z wolontariuszek, która z niezwykłą troską karmi niewidomego bezdomnego chłopca siedzącego na schodach prowadzących do podziemi dworca.  Gdzie jest jego dom? To jeszcze dziecko. Gdzie rodzina, gdzie jego beztroskie dzieciństwo? Dlaczego spotkał go taki los?”

Takich historii jest wiele, ale nasza fundacja wraz z gruzińskimi wolontariuszami i misjonarzami z Gruzji chce zmienić  i poprawić los tych najuboższych. W logo mamy wpisane słowo ,,nadzieja” (pro spe-ku nadziei), dlatego dajemy nadzieję  potrzebującym. Nadzieję, że  jest Ktoś, kto wyciągnie rękę i  bezinteresownie udzieli im pomocy, Ktoś, kto poda kromkę chleba i z uśmiechem powie ,,smacznego”, Ktoś, kto pokaże Dobry Świat. Bądź Dobroczyńcą Fundacji Pro Spe, wesprzyj ten projekt  i daj nadzieję. Podaruj bezdomnemu miskę zupy i kromkę chleba, to dzięki Tobie  dostanie on ciepły posiłek, który niekiedy jest jedynym w ciągu dnia. Możesz wesprzeć naszych podopiecznych jednorazową  wpłatą lub objąć stałym comiesięcznym wsparciem, które pozwoli nam ze spokojem przeprowadzić podjętą akcję  teraz i powtarzać ją rokrocznie ,by zapewnić ciepłą zupę bezdomnym i ubogim w dalekiej Gruzji.

 Akcja prowadzona jest trzy razy w tygodniu od października do marca. Całkowity jej  koszt  to 4860 zł. W ciągu dnia rozdawanych jest około 45 porcji zupy co daje 67,50 zł, 135 porcji  tygodniowo czyli 202,50 zł i 540 miesięcznie to 810 zł, a podczas całej akcji rozdamy 3240 misek zupy.

Koszt jednego posiłku to 1,50 zł.

Chcesz zostać udziałowcem tej szlachetnej akcji?

PODARUJ  BEZDOMNYM JEDNĄ LUB KILKA MISEK ZUPY.

A może będziesz FUNDATOREM JEDNEGO DNIA , JEDNEGO TYGODNIA lub JEDNEGO MIESIĄCA tej akcji i dzięki Tobie wolontariusze nakarmią wszystkich, którzy głodni i zziębnięci przybędą na dworzec, by posilić ciało, a w duchu wyszeptać ,,dziękuję, że się o mnie troszczysz”. 

Jak mawiał św. Brat Albert : ,,Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”