O Fundacji

Pomysł na naszą Fundację wziął się stąd, że często gościliśmy w Gruzji, która jest dobrym natchnieniem do tego typu działalności. Zresztą jak widać-choćby w Internecie-miłośników Gruzji przybywa. Najbardziej przekonywująca jest wizyta w tym dość biednym, ale za to  pięknym, górzystym kraju z dostępem do morza. Poza tym oczarowuje gościnność gruzińska, która każdemu zapada w pamięć i serce.

O gruzińskiej sympatii do Polaków mógł się przekonać każdy, kto tam był.  My w naszej działalności chcielibyśmy odwołać się do tego serca i sympatii. Chcielibyśmy z państwa wsparciem pomóc wielu dzieciom, dorosłym i samotnym starcom pokonać to, co czasami wydaje im się nie do pokonania – niezawinioną biedę. Mamy wielu naszych ambasadorów w Gruzji i tak naprawdę to oni rzucili pierwszy kamyczek pomysłu stworzenia takiej Fundacji. Są nimi księża misjonarze pracujący na Kaukazie a także wielu odważnych wolontariuszy, którzy co roku tam przybywają, bo jak twierdza bez Gruzji nie mogą żyć. Chcąc wykorzystać to mentalne zakorzenienie na Kaukazie oraz chcąc zaprosić wielu do naszej drużyny wspierającej ludzi w Gruzji zapraszamy serdecznie do współpracy. Nasza nazwa PRO SPE oznacza: „ku nadziei”. Zatem jeśli możemy coś konkretnego dać innym, to dajmy. A dlaczego mamy dać? Bo trochę więcej otrzymaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami pomocy. Wszystko co robimy, jest konsultowane z księżmi Polakami i wolontariuszami pracującymi w Gruzji. Takie działania zwiększają efektywność naszej pracy. Zapraszamy zatem w piękny misyjny świat po to, by nieść nadzieję wszystkim, którym ona jest konieczna.

Pomysłodawca i założyciel

 

Ks. Maciej Gierula

Fundatorem i pomysłodawcą Fundacji Pro Spe jest Ks. Maciej Gierula. Jest wielkim miłośnikiem podróży za co w domu rodzinnym stukali mu w czoło do czasu przyzwyczajenia się twierdząc: ,,Dajmy mu spokój i tak nie usiedzi w jednym miejscu”. Jego serce zostało na Kaukazie razem z polskimi misjonarzami, poprzez których pomaga dzieciom, ubogim, osobom starszym, chorym i potrzebującym . Pierwszy raz pojechał tam tylko dlatego, że Gruzja zaprosiła… znosząc wizy. Jak widać po Fundacji już nigdy stamtąd nie wyjechał. Obecnie pracuje dla Administracji Apostolskiej dla Katolików na Kaukazie. Razem z wolontariuszami i pracownikami fundacji szukają sposobów na pomoc ludziom w różnych częściach świata.

Masz pytania napisz do mnie : gie07@interia.pl

 

 

Copyright 2020 by Pro Spe Foundation. All rights reserved.