Ciepła zupa

,,Budzi się dzień, budzę się i ja. Jest zimno, leżę na malutkim kocyku przykryty kartonami, a obok mnie kot, który tuląc się daje mi ciepło i namiastkę bliskości. Kolejny mroźny dzień, kolejna walka o przetrwanie. Kiedyś miałem wielkie marzenia, ale… los zaprowadził mnie tu. Mój dom to zaułek dworcowych podziemi. Żyję wśród ludzi, są tak blisko, a jednak tak daleko; w tym samym świecie, a jednak w zupełnie innym… Patrzą na mnie z pogardą i omijają szerokim łukiem, a ja mam ochotę zapaść się pod ziemię. Nie wiedzą, że wiele bym dał, by być jednym z nich, by żyć w ich świecie. Wiem, że łatwo jest oceniać…, ale zanim to zrobisz, pomyśl, gdybyś to Ty…?

Nie pamiętam daty, ale wiem, że dzisiaj jest ten dzień! Jeden z trzech w tygodniu, w którym moi młodzi Rodacy przywiozą ciepłą zupę i kromkę chleba na dworzec. I ja też tam będę…Jakie to szczęście móc rozgrzać przemarznięte ciało gorącą zupą i posilić się kromką chleba. Niewiarygodnie pyszny smak ma ten chleb. Kiedyś nie myślałem o tym, jak smakuje chleb. Po prostu był, nic nadzwyczajnego. Ale teraz… wszystko się zmieniło. Dziękując za miskę zupy i kromkę chleba odchodzę na bok, a w oddali widzę jedną z wolontariuszek, która z niezwykłą troską karmi niewidomego bezdomnego chłopca siedzącego na schodach prowadzących do podziemi dworca. Gdzie jest jego dom? To jeszcze dziecko. Gdzie rodzina, gdzie jego beztroskie dzieciństwo? Dlaczego spotkał go taki los?”

Takich historii jest wiele, ale nasza fundacja wraz z misjonarzami chce to zmienić i poprawić los najuboższych. W logo mamy wpisane słowo ,,nadzieja” (pro spe – ku nadziei), dlatego dajemy nadzieję potrzebującym. Nadzieję, że jest Ktoś, kto wyciągnie rękę i bezinteresownie udzieli im pomocy, Ktoś, kto poda kromkę chleba i z uśmiechem powie ,,smacznego”, Ktoś, kto pokaże Dobry Świat. Bądź Dobroczyńcą Fundacji Pro Spe, wesprzyj ten projekt i daj nadzieję. Podaruj bezdomnemu miskę zupy i kromkę chleba, to dzięki Tobie dostanie on ciepły posiłek.

Newsletter