Polskie smyki, dzieciom z Afryki

 

Zapraszamy do udziału w akcji „Polskie smyki, dzieciom z Afryki”, organizowanej przez Fundację Pro Spe oraz Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Plaster Miodu”. Ostanie edycje pokazały nam, że dzieci mają w sobie ogrom empatii, zrozumienia i chęci do pomocy. Aby umacniać w nich te cechy, to my dorośli, musimy zadbać o ich ukształtowanie, pokazując im ile dobra są w stanie dać światu. Razem możemy przekazać smykom z Polski wartości, dzięki którym nie przejdą obojętnie obok cierpienia i potrzeb drugiego człowieka. W dobie telefonów i dostępu do internetu, jest to szczególnie ważne, gdyż mając dostęp do różnej treści, zdarza się, że tracą rozeznanie między dobrem, a złem. Angażowanie dzieci w akcje charytatywne to pierwszy krok do wzmacniania w nich wrażliwości na osoby potrzebujące pomocy.

Akcja ma na celu nauczenie dzieci pomocy swoim rówieśnikom z biedniejszych afrykańskich krajów. Zachęcamy do wsparcia szkoły, przedszkola, grupy, parafie ale też osoby prywatne. Pomimo, że akcja zbiórkowa trwa cały rok to główna część następuje w czasie wielkiego postu. To wtedy od misjonarzy dostajemy informacje jakie rzeczy są najpotrzebniejsze. W poprzednich edycjach były to przybory szkolne, materiały opatrunkowe, ale też materiały higieniczne. 

Chcesz się zaangażować ? Nie wiesz co zbierać, jak działać, potrzebujesz materiałów ? Odezwij się do nas na info@prospe.org lub zadzwoń 797 555 501 

Zebrane materiały pakujemy w naszym biurze w Rzeszowie, odpowiednio oznaczamy i zliczamy, a następnie transportujemy do Wrocławia, gdzie całość jest umieszczana w kontenerze i jedzie do portu morskiego. Po kilkunastu dniach przesyłka jest ładowana na statek, a następnie przez 1-2 miesiące płynie w stronę Kamerunu.  W porcie w Afryce całość jest rozładowana, sprawdzana przez celników i przekazana poszczególnym misjonarzom. 

Koszty transportu do Afryki metra sześciennego różnych materiałów to 1300 zł

Newsletter