Pomoc na Ukrainie

Trwający już od ponad roku krwawy konflikt wojenny w Ukrainie pozostawia ślady olbrzymiego zniszczenia i straszliwego cierpienia wśród ludności cywilnej. W takiej sytuacji wsparcie i pomoc dla potrzebujących stają się niezwykle istotne. Fundacja Pro Spe od samego początku wojny, jaką rozpętała Rosja przeciwko Ukrainie, nieustannie działa, dostarczając średnio raz w tygodniu w wyładowanym po dach busie żywność, artykuły pierwszej potrzeby i środki higienicznych.

Mieszkańcom Ukrainy brakuje obecnie wszystkiego. Pomoc od Fundacji Pro Spe to kropla w morzu potrzeb, ale to także światełko nadziei, że są ludzie, którzy pamiętają o tych, co żyją na gruzach swych domów i ojczyzny. Dzięki zaangażowaniu darczyńców oraz determinacji naszych wolontariuszy, pomoc dociera do najbardziej dotkniętych obszarów, zapewniając wsparcie w trudnych czasach.
Z Polski do Ukrainy, głównie do Kijowa, ale też i okolicznych wiosek oraz przyfrontowych miejsc zniszczonych przez wojnę, pojechało już ponad 100 transportów. Wolontariusze przywożą do zbombardowanych i zniszczonych miasteczek produkty spożywcze, takie jak konserwy, mąka, makaron, olej i wiele innych. Wśród darów są także środki higieniczne i opatrunkowe. Artykuły spożywcze zaspokajają podstawowe potrzeby ludności, a ponadto są źródłem energii i siły dla osób borykających się z wojennymi trudnościami. Dzięki tej inicjatywie, Fundacja Pro Spe pomaga zaspokoić głód i ułatwia przetrwanie w tych dramatycznych chwilach tym, którzy z różnych przyczyn nie opuścili swych domów.

Newsletter