Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

Autor wpisu

Jadzia

Data

lut 25, 2022

Kategorie

Co dalej? Na pewno musimy pomóc!

Wojna jest straszna! Nieważne, gdzie się toczy i jak długo trwa. Los ludzi w takich sytuacjach jest niewyobrażalnie tragiczny. W takiej trudnej sytuacji znaleźli się nasi sąsiedzi z Ukrainy. Fundacja Pro Spe już od kilku lat współpracuje z Caritas na Ukrainie i niejednokrotnie wspieraliśmy miejscową ludność potrzebnym sprzętem ratującym życie.

Kiedy sytuacja stawała się coraz groźniejsza, zadzwoniliśmy do ks. Piotra (Dyrektora Caritas Ukraina), aby zapytać go, jak możemy pomóc. Strach w jego głosie o to, co przyniosą kolejne dni, był przerażający. Od wielu już dni pukają do niego ludzie z Donbasu i Ługańska, prosząc o schronienie i pomoc. W obliczu takiej sytuacji nie możemy zostawić go samego. Zdecydowaliśmy, że zaangażujemy się w pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy nie wiedzą, co przyniesie im kolejna godzina.

Uruchomiliśmy zbiórkę pieniężną, która – w tym trudnym czasie – pomoże zapewnić niezbędne do życia środki, m.in.: produkty żywnościowe, koce, śpiwory i materace dla tych, którzy musieli uciekać z własnych domów.

Obecnie możemy tylko tyle i aż tyle. Prosimy – dołączcie do nas i pomóżcie, jak tylko możecie!

Środki finansowe można przekazać poprzez:

– zbiórkę na Facebooku

-bezpośrednio na konto Fundacji Pro Spe: 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001, z tytułem przelewu: „Pomoc na Ukrainie”,

– przez PayU, Blik i PayPal.

Podobne posty

Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży
Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży

Szczęść Boże Kochani, Pozdrawiam serdecznie z Togo.  Długo się nie odzywałam… Czas leci tak szybko… Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim Darczyńcom za pomoc otrzymaną dla naszych kobiet, które oczekują dziecka. Projekt wparcia opieką medyczną dla kobiet w ciaży...

11. rocznica święceń kapłańskich w Papui
11. rocznica święceń kapłańskich w Papui

18 maja 2024 roku w parafii Kerowagi uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęcenia kilku odnowionych budynków parafialnych. W ciągu krótkiego czasu przy wsparciu róznych osób, także z Polski, udało nam się odnowić salę parafialną, centrum pastoralne, plebanię,...