Pomoc dla szpitali w Afryce

Autor wpisu

Jadzia

Data

sie 8, 2021

Kategorie

Polskie siostry i misjonarze pomagają w Togo i Kamerunie już od wielu lat. Niosą pomoc w prowizorycznych warunkach, które w Afryce uznawane są za standard.
Polscy misjonarze pomagają każdemu, kto jest w potrzebie. Niestety największym problemem tych szpitali, jest ich zaopatrzenie. Podstawowe leki, bandaże czy woda utleniona wciąż w Afryce są na wagę złota. Niestety utrudnienia celne uniemożliwiają przywiezienie tych podstawowych artykułów z Polski, a misjonarze zmuszeni są do zakupu leków czy bandaży na miejscu.

Lek na malarie ratujący życie to kwota 124 zł.
Zestaw strzykawek i rękawic ochronnych wraz z wenflonem to 64 zł
Pakiet leków przeciwbólowych to 36 zł

Pomóc można dokonując wpłaty na numer konta Fundacji Pro Spe: 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 z dopiskiem „Szpitale w Afryce”.
Wesprzeć misjonarzy można wpłatą przez PayU i PayPall tutaj na stronie lub poprzez zbiórkę na profilu Facebook:
https://www.facebook.com/donate/935681040608811/

W pomoc zaangażowała się TVP Rzeszów

Podobne posty

Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży
Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży

Szczęść Boże Kochani, Pozdrawiam serdecznie z Togo.  Długo się nie odzywałam… Czas leci tak szybko… Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim Darczyńcom za pomoc otrzymaną dla naszych kobiet, które oczekują dziecka. Projekt wparcia opieką medyczną dla kobiet w ciaży...

11. rocznica święceń kapłańskich w Papui
11. rocznica święceń kapłańskich w Papui

18 maja 2024 roku w parafii Kerowagi uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęcenia kilku odnowionych budynków parafialnych. W ciągu krótkiego czasu przy wsparciu róznych osób, także z Polski, udało nam się odnowić salę parafialną, centrum pastoralne, plebanię,...