Zamiast broni…instrumenty – Spotkanie z Misjonarzem

Zapraszamy Was na cykl spotkań na żywo z…misjonarzami Fundacji Pro Spe

Pierwsze ,,Spotkanie z Misjonarzem” odbędzie się już za tydzień, tj. 18 lipca 2023 roku w Rzeszowie.

Gościem spotkania będzie Ojciec Benedykt Pączka – kapucyn, misjonarz z Republiki Środkowoafrykańskiej. Inicjator i założyciel African Music School – pierwszej szkoły muzycznej w RŚA, której hasło brzmi: ,,Zamiast broni…instrumenty”.

Jak wygląda praca misjonarza? Dlaczego takie hasło przyświeca prowadzonej przez niego szkole? Z jakimi niebezpieczeństwami spotyka się na co dzień? Jakie są największe „sukcesy/ porażki” w pracy misyjnej?

Na te i inne pytania Ojciec Benedykt odpowie w czasie spotkania. Usłyszymy też wiele innych ciekawych opowieści. A wszystko dlatego, że chcemy podzielić się z Wami drodzy Przyjaciele Fundacji Pro Spe bogactwem doświadczenia i darem spotkania, z tymi, którzy własne życie poświęcają na posługę misyjną tysiące kilometrów od domu.

👉 Miejsce spotkania: Urban Lab, ul. 3 Maja 13 – Rzeszów

👉 Godzina: 18.00

👉 Wstęp wolny

Czuj się zaproszony!! Bo to niepowtarzalna okazja na poznanie misji ,,od kuchni” a ilość miejsc jest ograniczona.

Jeśli spotkanie cykliczne, to znaczy że… planujemy kolejne? Dokładnie tak! Ale o tym Wam jeszcze napiszemy.

A tymczasem, do zobaczenia we wtorek.

* Uwaga, spotkanie ma charakter otwarty, co oznacza, że nie prowadzimy na nie zapisów. Ze względów porządkowych bardzo prosimy jednak, abyście dali nam wcześniej znać, że się wybieracie. A jeśli zapomnicie? Nic nie szkodzi – na pewno znajdzie się dla Was miejsce.

Serdecznie zapraszamy!

Podobne posty

Zima w Argentynie
Zima w Argentynie

Kochani Przyjaciele misji i misjonarzy! Kolejny raz przesyłam serdeczności z dalekiej Argentyny!Minął już rok! Na południowej półkuli od kilku dni mamy zimę i wszyscy zastanawiamy się jaka ona będzie…? A to dlatego, że jesień była bardzo zimna i wietrzna…Dla nas...

Ocal życie – Misja Medyczna                       w Republice Środkowoafrykańskiej
Ocal życie – Misja Medyczna w Republice Środkowoafrykańskiej

"Ocal życie" to inicjatywa polskich lekarzy we współpracy z Fundacją Pro Spe, która ma na celu przeszkolenie personelu medycznego w Bangui, w szpitalu, którym opiekuje się misjonarz brat Janusz Gaweł do wykonywania podstawowych operacji ginekologiczno – położniczych,...