Adopcja serca w Zambii

Autor wpisu

Jadzia

Data

paź 6, 2023

Kategorie

Tagi

Adopcja Serca Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Zambii.

Pomocą adopcyjną objęte są dzieci osierocone lub pochodzące z rodzin w bardzo trudnej sytuacji finansowej, często z rodzin wielodzietnych.

Adopcja, którą prowadzą Siostry Boromeuszki to duchowe i materialne wsparcie (konkretnego) dziecka, które pragnie się uczyć, ale nie ma na to odpowiednich środków. 

Pomoc ta udzielana jest ubogim, niezależnie od ich wiary i wyznania i polega na opłacenie kosztów nauki, mundurka, przyborów szkolnych, czesnego. W starszych klasach również internatu, a także zakup podstawowych artykułów, takich jak na przykład środki czystości. W ramach programu nie są finansowane zakupy na inne cele np.: wyposażenie domów, remonty czy większe zakupy dla dziecka, rodzin, przedszkoli i szkół  państwowych.

http://www.adopcjaserca.org

http://www.adopcjaserca.org/adopcja-serca/

Uczestnictwo w programie ma pomóc rodzinie, odciążyć ją w kosztach, ale nie zwalnia jej z obowiązku uprawy pola, wykonywania drobnego rzemiosła czy innej formy zarobkowania w celu utrzymania rodziny. 

Od 1 czerwca 2023r. w programie Adopcji Serca współuczestniczy również Fundacja Pro Spe.

Koszt adopcji serca w Zambii dla dziecka najmłodszego do 4 klasy szkoły podstawowej to 150 dolarów ( ok. 660 zł)na rok.
Adopcja dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej to 200 dolarów( ok. 880 zł), a koszt zapewnienia podstawowych rzeczy w adopcji dla studentów to 250 dolarów ( ok.1100 zł) na rok.

Przelewy można wykonywać bezpośrednio na konto dolarowe
Rachunek: 25114012250000234326001010
Nr rachunku z IBAN : PL25114012250000234326001010 
Nazwa: Fundacja Pro Spe
Adres: ul. S. Jabłońskiego 7/7, 35-068 Rzeszów
Tytuł przelewu: nazwa placówki misyjnej, imię i nazwisko dziecka, nr kartoteki – darowizna

Lub poprzez szybkie płatności PayU.

Podobne posty

Zima w Argentynie
Zima w Argentynie

Kochani Przyjaciele misji i misjonarzy! Kolejny raz przesyłam serdeczności z dalekiej Argentyny!Minął już rok! Na południowej półkuli od kilku dni mamy zimę i wszyscy zastanawiamy się jaka ona będzie…? A to dlatego, że jesień była bardzo zimna i wietrzna…Dla nas...

Ocal życie – Misja Medyczna                       w Republice Środkowoafrykańskiej
Ocal życie – Misja Medyczna w Republice Środkowoafrykańskiej

"Ocal życie" to inicjatywa polskich lekarzy we współpracy z Fundacją Pro Spe, która ma na celu przeszkolenie personelu medycznego w Bangui, w szpitalu, którym opiekuje się misjonarz brat Janusz Gaweł do wykonywania podstawowych operacji ginekologiczno – położniczych,...