Adopcja serca

Adopcja serca dzieci w Mwanzie w Tanzanii, dziećmi opiekuje się siostra Lucyna Halabis. Koszt utrzymania jednego z dzieci to 80 zł/ msc. W skali roku jest to kwota ok 1000 zł. 7 dzieci szczęśliwie odnalazło adopcyjnych rodziców, niestety trzynaścioro nie miało na tyle szczęścia i wciąż czeka na swoją szansę. Dziś Ty możesz zostać ich wujkiem lub ciocią i pomóc im w nauce.

Wszystkie dzieci mają jeden wspólny problem. Ich rodziny są za biedne, żeby je wysłać do szkoły. Często zarobione pieniądze przez rodziców bądź opiekunów nie wystarczą na jedzenie. Nie ma mowy o tym żeby bez pomocy dzieci chodziły do szkoły. Dzieci również pracują przed pójściem do szkoły i po szkole wyganiając zwierzęta na pastwisko, przynosząc drewno na opał wodę z pobliskiego wodociągu lub zbiornika wodnego, opiekując się młodszym rodzeństwem. To tylko kilka czynności z długiej listy zajęć. Często do szkoły pokonują długie odległości pieszo, ponieważ nie stać ich na transport.

Wsparcie w adopcji serca można przekazać bezpośrednio na numer konta Fundacji:  74 1140 1225 0000 2343 2600 1001
Tytuł przelewu: Adopcja serca, imię dziecka

 

Eliasz

Eliasz

Eliasz ma 4 lata. Do naszego przedszkola chodzi drugi rok. Wychowuje go starsza siostra. Jest dla niego jak mama. Rodzice się nie interesują dzieckiem, ponieważ jest niepełnosprawne umysłowo (tak naprawdę nie znamy stopnia niepełnosprawności chłopca, ponieważ w Mwanzie brakuje specjalistów mogących opiniować stopnie niepełnosprawności). Gdy Eliasz pierwszy raz trafił do naszego przedszkola okazało się, że nie umie mówić, chociaż sam rozumiał wszystko co do niego mówiliśmy. Rok opieki nad chłopcem sprawił, że przedszkolak sam potrafi już budować proste zdania. Ponadto potrafi nawet powiedzieć niektóre słowa w języku angielskim!

Aniceto

Aniceto

Aniceto ma 4,5 roku. Wraz ze swoją mamą zamieszkują skromny pokoik w Mwanzie. Mama Ancieta jest nauczycielką i zarabia 40 dolarów na miesiąc. Jednak jej zarobki nie wystarczają na zapewnienie synowi godnego życia. Połowa jej pensji przeznaczana jest na zapłacenie czynszu za pokój, reszta z pieniędzy musi być przez nią skrupulatnie rozdzielana na resztę niezbędnych potrzeb. Niestety, na wiele z nich wciąż brakuje im funduszy. Aby Ancieto wraz ze swoją mamą mogli przeżyć do kolejnej wypłaty, bardzo często są przez nas wspierani artykułami spożywczymi. Bez ludzkiej pomocy ich codzienność maluje się w szarych barwach.

Floretin

Florenc

Florenc to 4 letni, uśmiechnięty chłopczyk. Jego siostra uczęszcza do przedszkola w Mwanzie. Florenc jest jednym z 6 dzieci w rodzinie. Najstarszy z nich ma 10 lat i oprócz uczęszczania do szkoły musi niestety też ciężko pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Ma jednak pomocników, którymi są młodsze dzieci z rodzeństwa. Codziennie zbierają a następnie sprzedają chrust, aby zarobić na coś co jedzenia.

Gladnes

Gladnes

Gladnes to bardzo spokojna trzylatka, wychowywana samotnie przez ojca razem ze swoją siostrą. Jej tata jest w Mwanzie pomocnikiem murarza, a jego pensja jest zbyt niska aby wystarczyła na zapewnienie sobie i swoim córkom wyżywienia. Gladnes mimo swojego wieku nie umie mówić. Dziewczynka bardzo potrzebuje bliskości i Twojej pomocy.

Miracle

Miracle

Czteroletnia Miracle jest najweselszym dzieckiem na świecie. Jej uśmiech potrafi przegonić nawet najczarniejsze chmury i wszystkie smutki a dodatkowo, nigdy nie znika z jej twarzy. Jest zawsze uśmiechniętą i szczęśliwą dziewczynką, wychowywaną przez dziadków, których nie stać jednak na zapewnienie jej edukacji i odpowiedniego poziomu życia. Aby zawsze mogła być tak szczęśliwym i radosnym człowiekiem potrzebuje teraz Waszego wsparcia.

Stela

Stela

Stela ma 5 lat. Jej ojciec jest alkoholikiem, który nie angażuje się w wychowywanie dzieci ani pomoc finansową w ich utrzymaniu. Stela nie jest jedynym dzieckiem i ma jeszcze trójkę młodszego rodzeństwa, a każde z nich zasługuje na godne życie i start w przyszłość.

Alberth

Alberth

Alberth ma 4 lata, a oboje rodziców pracuje na roli, niestety pensja wystarcza tylko na zapłacenie podstawowych rachunków, często niewystarczając na jedzenie. Rodzice nie mają wykształcenia nie potrafią czytać ani pisać. Żyją z uprawiania pola innym ludziom. Nie posiadają swojej ziemi. Dzięki Twojej pomocy Alberth będzie miał zapewnione przedszkole i lepszy start w przyszłość. 

Ian

Ian

Ian ma 5 lat, jego rodzice są bez wykształcenia. Jedynym miejscem gdzie moga zarobić na podstawowe potrzeby całej 10 osobowej rodziny jest mały przydrożny stragan na którym sprzedają warzywa i owoce. Dzięki Tobie Ian będzie mógł uczęszczać do przedszkola.

Timotey

Timotey

Timotey ma 4 lata i została porzucona przez mamę. Opiekują się nią dziadkowie i niezaradny życiowo tata.  Timotey ma bardzo duże problemy emocjonalne, a uczęszczanie do przedszkola sprawia, że dziewczynka jest coraz bardziej usmiechnięta. Twoja adopcja zapewni, dziewczynce możliwość dalszego rozwoju. 

Hapiness

Happiness

Happiness siostra Gladness. Wychowaniem czterolatki zajmuje się tata, który jest pomocnikiem murarza, niestety jego pensja wystarcza tylko na podstawowe potrzeby dzieci, bez zapewnienia im dostępu do szkoły. Dzięki Twojej pomocy dziewczynka będzie mogła uczestniczyć w zajęciach razem z innymi dziećmi. 

Sylwia

Sylwia

Sylwia ma 4 lata i jest uroczą dziewczynką. Jej mama jest chora, a lekarze nie potrafią jej pomóc. Tata Sylwii zarobione pieniądze w większości przekazuje na leczenie mamy ponieważ służba zdrowia jest płatna. Rodziców Sylwii nie stać na opłacenie jej przedszkola. 

Alberth2

Alberth 2

Alberth ma 4 lata. Wychowuje się na ulicy, a jego rodzice codziennie ciężko pracują, żeby utrzymać 8 osobową rodzinę. Dzięki Twojemu wsparciu Alberth ma możliwość nauki i zabawy w przedszkolu.

Baraka

Baraka

Baraka ma 4 lata. Mieszka z babcią i jest bardzo kochanym chłopczykiem, jednak babcia nie jest w stanie zapewnić mu podstawowych potrzeb. Zostań rodzicem adopcyjnym dla Baraka i zapewnij mu dostęp do przedszkola. 

Immakulata

Immakulata

Immakulata ma 5 lat. Dziewczynka została porzucona przez ojca, a wychowaniem jej zajmuje się mama, która zarabia 25 dolarów na miesiąc. Pensja mamy wystarcza tylko na zapewnienie podstawowych potrzeb dla dziewczynki. Dzięki Tobie dziewczynka będzie mogła dalej uczestniczyć w zajęciach szkolnych.