Adopcja serca

Adopcja serca dzieci w Mwanzie w Tanzanii, dziećmi opiekuje się siostra Lucyna Halabis. Koszt utrzymania jednego z dzieci to 80 zł/ msc. W skali roku jest to kwota ok 1000 zł. 7 dzieci szczęśliwie odnalazło adopcyjnych rodziców, niestety trzynaścioro nie miało na tyle szczęścia i wciąż czeka na swoją szansę. Dziś Ty możesz zostać ich wujkiem lub ciocią i pomóc im w nauce.

Wszystkie dzieci mają jeden wspólny problem. Ich rodziny są za biedne, żeby je wysłać do szkoły. Często zarobione pieniądze przez rodziców bądź opiekunów nie wystarczą na jedzenie. Nie ma mowy o tym żeby bez pomocy dzieci chodziły do szkoły. Dzieci również pracują przed pójściem do szkoły i po szkole wyganiając zwierzęta na pastwisko, przynosząc drewno na opał wodę z pobliskiego wodociągu lub zbiornika wodnego, opiekując się młodszym rodzeństwem. To tylko kilka czynności z długiej listy zajęć. Często do szkoły pokonują długie odległości pieszo, ponieważ nie stać ich na transport.

Wsparcie w adopcji serca można przekazać bezpośrednio na numer konta Fundacji:  74 1140 1225 0000 2343 2600 1001
Tytuł przelewu: Adopcja serca, imię dziecka

 

Bresthon

Bresthon

Bresthon pochodzi z bardzo biednej rodziny. Rodzice utrzymują się z uprawiania niewielkiego pola, które zapewnia jeden posiłek dziennie rodzinie. Bresthon jako pięcioletni chłopiec wie co to ciężka praca ponieważ codziennie po szkole pomaga przy uprawie kukurydzy oraz innych roślin, które zapewniają podstawowe utrzymanie rodziny.

Alicja

Alicja

Alicja jest dzieckiem z wielodzietnej rodziny gdzie jako najstarsza dziewczynka w rodzinie ma wiele obowiązków takich jak pomaganie w ugotowaniu posiłku czy nazbieranie chrustu na ugotowanie posiłku oraz posprzątanie domu czy inne przydomowe zajęcia. Poza tym chodzi do przedszkola i ma zaledwie 5 lat. Kocha się bawić i śmiać tak jak wszystkie nasze dzieci mimo trudnych warunków życia nie zapomina co to radość. Szkoła jest dla niej radością gdzie się może bawić i uczyć a przez zabawę i naukę może zmienić swoją przyszłość.

Katrin

Katrin

Katrin jego mama jest kucharką. Na utrzymanie rodziny zarabia sprzedając mandazi (coś w rodzaju naszych pączków). Dochód ze sprzedaży pozwala na utrzymanie rodziny (zapewnienie dwóch posiłków w ciągu dnia). Niestety nie jest na tyle duży żeby dzieci mogły pójść do szkoły. Ponieważ szkoła w Tanzanii jest płatna. Katrin mieszka z mamą i siostrą. Ojciec opuścił rodzinę i nie interesuje się wychowaniem córek.

Jonasi

Jonasi

Jonasi to jedno z dwojga rodzeństwa. Ojciec pracuje przewożąc ludzi na boda boda -czyli motocyklu. Mama zajmuje się domem i prowadzi mały sklepik gdzie sprzedaje podstawowe produkty żywnościowe, które rósną na pobliskim polu na którym pracuje cała rodzina żeby zapewnić sobie utrzymanie. Jonasi jest radosnym dzieckiem, któremu szkoła daje dużo radości. Rodziców jednak nie stać na posłanie Jonasiego do szkoły.

Alphonsi

Alphonsi

Alphonsi jest najstarszym z trójki rodzeństwa. Rodziców nie stać na wysłanie dziecka do przedszkola z powodu trudnej sytuacji materialnej. Ojciec pracuje jako strażnik w domu parafialnym i za niewielka wypłatę w wysokości 80 USD nie jest w stanie zapłacić czesnego za szkołę. Mama zajmuje się wychowaniem rodzeństwa i obowiązkami domowymi. Alphonsi po przyjściu z przedszkola ma swoje obowiązki takie jak nazbieraliśmy chrustu na ugotowanie posiłku, przyniesienie wody z pobliskiego zbiornika. Mimo ciężkiej pracy od wczesnych lat jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem które cieszy się życiem i się chętnie bawi tak jak wszystkie dzieci na całym świecie.

Kalhani

Kalhani

Kalhani ma 6 lat i opiekuje się nim ciocia (siostra taty) ponieważ mama zmarła. Ciocia mimo 5 własnych dzieci opiekuje się 4 dzieci swojego brata. Nie mając wykształcenia zarabia na jedzenie pracując na polach sąsiadów. W ten sposób zapewnia jeden ciepły posiłek w ciągu dnia swojej rodzinie. Mieszka w skromnych warunkach ale najważniejsze jest dla niej wykształcenie dzieci ponieważ w ten sposób mogą zmienić swoją przyszłość.

Zdjęcie od Krzysztof (7)

Filomena

Filomena jest trzecią z szóstki rodzeństwa. Wraz z bratem (brat chodzi do klasy maluchów) uczęszcza do naszego przedszkola. Tata prowadzi badziaia ( motocykl do przewozu pasażerów). Mama zajmuje się domem oraz podejmuje dorywczą prace przy uprawie kukurydzy oraz ryżu. Najmłodsza siostra ma dwa miesiące. Mama wraz z najmłodszym dzieckiem przywiązanym chustą do pleców idzie pracować by zapewnić utrzymanie swojej rodzinie.

Jenipher

Jenipher

Jenifer mieszka sama z mamą i dwojgiem rodzeństwa. Utrzymaniem domu zajmuje się mama, która pracuje na niewielkim polu uprawiając kukurydze oraz słodkie ziemniaki ze sprzedaży plonów utrzymuje dom.

Baraka Juma

Baraka Juma

Baraka mieszka z ojcem oraz przybraną mamą ponieważ ojciec zawarł drugi związek małżeński. Jest najstarszy w rodzinie. Poza nauką ma również wiele innych obowiązków takich jak opieka nad młodszym rodzeństwem czy praca w polu przy uprawie kukurydzy lub słodkich ziemniaków.

Hapiness

Happiness

Happiness siostra Gladness. Wychowaniem czterolatki zajmuje się tata, który jest pomocnikiem murarza, niestety jego pensja wystarcza tylko na podstawowe potrzeby dzieci, bez zapewnienia im dostępu do szkoły. Dzięki Twojej pomocy dziewczynka będzie mogła uczestniczyć w zajęciach razem z innymi dziećmi.

Sylwia

Sylwia

Sylwia ma 4 lata i jest uroczą dziewczynką. Jej mama jest chora, a lekarze nie potrafią jej pomóc. Tata Sylwii zarobione pieniądze w większości przekazuje na leczenie mamy ponieważ służba zdrowia jest płatna. Rodziców Sylwii nie stać na opłacenie jej przedszkola.

Alberth2

Alberth 2

Alberth ma 4 lata. Wychowuje się na ulicy, a jego rodzice codziennie ciężko pracują, żeby utrzymać 8 osobową rodzinę. Dzięki Twojemu wsparciu Alberth ma możliwość nauki i zabawy w przedszkolu.

Baraka

Baraka

Baraka ma 4 lata. Mieszka z babcią i jest bardzo kochanym chłopczykiem, jednak babcia nie jest w stanie zapewnić mu podstawowych potrzeb. Zostań rodzicem adopcyjnym dla Baraka i zapewnij mu dostęp do przedszkola.

Immakulata

Immakulata

Immakulata ma 5 lat. Dziewczynka została porzucona przez ojca, a wychowaniem jej zajmuje się mama, która zarabia 25 dolarów na miesiąc. Pensja mamy wystarcza tylko na zapewnienie podstawowych potrzeb dla dziewczynki. Dzięki Tobie dziewczynka będzie mogła dalej uczestniczyć w zajęciach szkolnych.