Bezpieczny powrót do szkoły

Autor wpisu

Jadzia

Data

sie 30, 2022

Kategorie

Każde dziecko powinno mieć możliwość edukacji oraz pewność, że miejsce, w którym się znajduje, jest bezpieczne. Niestety, są na świecie obszary, gdzie strach o własne życie jest codziennością. Od kilku miesięcy, w takiej sytuacji są dzieci mieszkające za naszą wschodnią granicą. Na szczęście są ludzie, pozostający na Ukrainie i bezinteresownie pomagający najmłodszym, którzy najbardziej doświadczyli koszmaru wojny.

W miejscowości Zamłynie na Ukrainie mieści się Centrum Integracji „Zamłynia” prowadzone przez misjonarza, ks. Jana Burasa. W czasie trwania wakacji misjonarz organizował obozy dla dzieci, które ucierpiały w wyniku działań wojennych na Ukrainie. Dzięki pomocy, jaką otrzymały w centrum, potrafią poradzić sobie z emocjami i przeżyciami, którym musiały stawić czoła w ostatnich miesiącach. Obecnie, w ośrodku przebywa 50 dzieci wraz z opiekunami. Wszyscy pochodzą z domów dziecka i rodzin zastępczych z okolic Donbasu i innych terenów objętych wojną.

W ośrodku, dzieci mają zapewnione posiłki, bezpieczny nocleg, zabawę, zajęcia terapeutyczne oraz opiekę psychologa i lekarza. Niestety, po wakacjach muszą wrócić do przykrej rzeczywistości. Nie chcemy jednak zostawiać ich dalszego losu przypadkowi, dlatego po powrocie do domu, dzieci dalej mogą liczyć na nasze wsparcie. Pragniemy, aby nieprzerwanie, w trakcie roku szkolnego mogły otrzymywać pomoc w edukacji, zapewnieniu posiłków, leków czy ogrzewania.

Razem możemy zapewnić tym najmłodszym bezpieczny powrót do szkoły!
Darowiznę na pomoc dla dzieci z domów dziecka, możesz również przesłać przez:
Wpłatę na numer konta Fundacji Pro Spe
74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 z dopiskiem "Bezpieczny powrót do szkoły"
Lub poprzez poniższy formularz

Podobne posty

Zima w Argentynie
Zima w Argentynie

Kochani Przyjaciele misji i misjonarzy! Kolejny raz przesyłam serdeczności z dalekiej Argentyny!Minął już rok! Na południowej półkuli od kilku dni mamy zimę i wszyscy zastanawiamy się jaka ona będzie…? A to dlatego, że jesień była bardzo zimna i wietrzna…Dla nas...

Ocal życie – Misja Medyczna                       w Republice Środkowoafrykańskiej
Ocal życie – Misja Medyczna w Republice Środkowoafrykańskiej

"Ocal życie" to inicjatywa polskich lekarzy we współpracy z Fundacją Pro Spe, która ma na celu przeszkolenie personelu medycznego w Bangui, w szpitalu, którym opiekuje się misjonarz brat Janusz Gaweł do wykonywania podstawowych operacji ginekologiczno – położniczych,...