Kuba, tam czas się zatrzymał

Autor wpisu

Krzysztof

Data

sie 2, 2022

Kategorie

Kuba jest krajem, w którym czas zatrzymał się wiele lat temu. Choć dookoła widzimy piękne samochody, uprzejmych i życzliwych ludzi oraz przepiękne górskie krajobrazy i morze Karaibskie, to jednak najbardziej w oczy rzuca się wszechobecna bieda.

Od 64 lat to miejsce jest regularnie niszczone przez komunizm, który ciągle obiecuje ludziom lepsze jutro.  Niestety, są to jedynie puste obietnice. Dziś wiele osób cierpi tam głód, brakuje podstawowych środków do życia, a co najgorsze, półki w sklepach świecą pustkami. Ta sytuacja z dnia na dzień się pogarsza.

W takich okolicznościach, rok temu, ks. Grzegorz Kozioł rozpoczął swoją misję w mieście Santiago de Cuba. Czas jaki tam spędził, pozwolił mu poznać potrzeby mieszkańców, ich zwyczaje oraz troski i trudności, z którymi są zmuszeni codziennie się zmagać. Pracy na Kubie jest bardzo dużo, a każdego dnia pojawiają się nowe wyzwania i przeszkody.  Wiedząc czego brakuje, ks. Grzegorz zebrał dla mieszkających tam dzieci 300kg ubrań i butów, które razem z nami wyśle w kontenerze na Kubę.

Pomóż misjonarzowi wysłać paczki z darami dla dzieci mieszkających na Kubie:
bezpośrednio na numer konta Fundacji Pro Spe
 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001
z dopiskiem "Kuba Grzegorz Kozioł"
Lub poprzez poniższy formularz

Podobne posty