POCZĄTEK MISJI W PAPUI I NOWEJ GWINEI

Autor wpisu

Jadzia

Data

maj 15, 2021

Kategorie

Po 40 godzinnej podróży ks. Łukasz Hołub dotarł do stolicy Papui i Nowej Gwinei. Na miejscu odbył dwutygodniową kwarantannę, a tuż po niej wyruszył dalej, tym razem w głąb Papui do diecezji Goroka.


Misjonarz na Papui najpierw musi nauczyć się języka Tok Pisin, którym porozumiewa się wielu ludzi w Papui, a także poznać zwyczaje i kulturę na wyspie. Papua to kraj, który jest jednym z najmniej poznanych państw świata przez białych ludzi, wciąż na wyspie są miejsca gdzie tutejsi mieszkańcy nigdy nie widzieli białego człowieka, lub miejsca całkowicie odcięte od Internetu.  Wyspy zamieszkuje prawie 7 milionów mieszkańców i rozróżnia się aż 851 różnych języków.

Papua uważana jest przez wielu za kraj chrześcijański i chociaż niema tam jednej głównej religii, najliczniejsi są protestanci. Katolicy w Papui stanowią ok. 26 % ludności.

Podobne posty

Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży
Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży

Szczęść Boże Kochani, Pozdrawiam serdecznie z Togo.  Długo się nie odzywałam… Czas leci tak szybko… Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim Darczyńcom za pomoc otrzymaną dla naszych kobiet, które oczekują dziecka. Projekt wparcia opieką medyczną dla kobiet w ciaży...

11. rocznica święceń kapłańskich w Papui
11. rocznica święceń kapłańskich w Papui

18 maja 2024 roku w parafii Kerowagi uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęcenia kilku odnowionych budynków parafialnych. W ciągu krótkiego czasu przy wsparciu róznych osób, także z Polski, udało nam się odnowić salę parafialną, centrum pastoralne, plebanię,...