Podsumowanie dzieł 2019

Autor wpisu

Jadzia

Data

sty 12, 2020

Kategorie

Podsumowanie dzieł 2019 roku.  Za nami kolejny rok działalności naszej Fundacji. Dla tych którzy nie byli na styczniowym kolędowaniu i nie słyszeli o naszych działaniach w 2019 r. postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze przedsięwzięcia, które udało nam się dokonać.

Fundacja posiadająca status organizacji pożytku publicznego gromadziła środki w ramach kampanii 1%. Udało nam się zebrać 18 842 PLN, które po przewalutowaniu zostały przekazane na następujące dzieła w Gruzji: Domek Babci 4005,74 EUR, przedszkole w Gruzji 50,64 EUR, chleb z masłem 152,17 EUR, działalność hospicjum 16,00 EUR oraz wsparcie rehabilitacji dzieci i młodzieży w kwocie 188,19 EURO. W 2020 roku także prowadzimy kampanię 1%.

Działalność Fundacji skierowana była na wsparcie różnych dzieł prowadzonych głównie przez polskich misjonarzy na Kaukazie. Łącznie w 2019 r. przekazaliśmy 31 175 EUR. Największe wsparcie przeznaczone było na funkcjonowanie przedszkola w Khisabavrze w wysokości 8263,5 Euro. Pomagaliśmy także w remoncie salki dla dzieci w Gruzji 1500 EUR, wsparcie pielęgniarskiej opieki domowej w wysokości 2000 EUR czy też posiłki dla ubogich w Suchumi 1473 EUR+1200 USD. Ważnym elementem działalności jest także wspieranie osób starszych przez Gruziński Caritas w ramach projektu Harmonia .

Jak co roku organizowaliśmy Kolonie uśmiechu dla młodych mieszkańców Gruzji. Wolontariusze z polski zapewniali wypoczynek i wyżywienie podczas wakacji młodym Gruzinom. Warto podkreślić, że wolontariuszami są przedstawiciele ruchów min. Ruchu Światło-Życie, Ruchu Apostolstwa Młodzieży oraz innych, którzy przenoszą polskie doświadczenia ewangelizacyjne na Kaukaz. Wsparcie Fundacji na to dzieło to ponad 3 tys. euro.

Ważne inicjatywy, które podjęliśmy to zbiórki i zakupy środków transportu. Siostry Kamilianki realizujące domowa opiekę pielęgniarską wsparliśmy w zakupie busa do przewozu osób. Pod koniec roku uruchomiliśmy działania, aby wesprzeć ojców Kamilianów w zakupie busa do przewozu niepełnosprawnych dzieci na rehabilitację. Samochód wykorzystywany już jest do przewozu najmłodszych podopiecznych do kamiliańskiego ośrodka.

W 2019 roku byliśmy współorganizatorami  pleneru malarskiego, a także sfinansowaliśmy zajęcia z „mobilnego planetarium”  dla dzieci ze szpitala klinicznego czy też przekazaliśmy sprzęt medyczny (strzykawki) do podkarpackich szpitali. Nasi wolontariusze zorganizowali również zbiórkę żywności i środków czystość  dla potrzebujących na Litwę.

Cieszą także inicjatywy, które oddolnie podejmują różne instytucje i osoby. Przykładem takiego działania był wyjazd wolontariuszy z Warszawy. Młodzi ludzie odnowili i pomalowali przedszkole. Czy też akcja na terenie pięknego i zaprzyjaźnionego Łańcuta , gdzie odbyła się zbiórka na terenie łańcuckich sklepów. Wszystkim za wsparcie, dobre słowo i obecność serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że również rok 2020 zaskoczy nas w nowych dziełach.

O zrealizowanych inicjatywach Fundacji w Radiu Fara opowiadał także jej prezes https://przemyska.pl/2020/01/23/podsumowanie-dzialalnosci-fundacji-pro-spe-w-2019-roku/

Podobne posty

Zima w Argentynie
Zima w Argentynie

Kochani Przyjaciele misji i misjonarzy! Kolejny raz przesyłam serdeczności z dalekiej Argentyny!Minął już rok! Na południowej półkuli od kilku dni mamy zimę i wszyscy zastanawiamy się jaka ona będzie…? A to dlatego, że jesień była bardzo zimna i wietrzna…Dla nas...

Ocal życie – Misja Medyczna                       w Republice Środkowoafrykańskiej
Ocal życie – Misja Medyczna w Republice Środkowoafrykańskiej

"Ocal życie" to inicjatywa polskich lekarzy we współpracy z Fundacją Pro Spe, która ma na celu przeszkolenie personelu medycznego w Bangui, w szpitalu, którym opiekuje się misjonarz brat Janusz Gaweł do wykonywania podstawowych operacji ginekologiczno – położniczych,...