Transport do Republiki Środkowej Afryki

Zbiórka „Polskie smyki dzieciom z Afryki”, podczas, której wspólnie z ponad 40 przedszkolami i szkołami zbieraliśmy materiały opatrunkowe dobiegła końca.

Plastry, bandaże, woda utleniona, gaziki i inne podstawowe wyposażenie apteczki, zostało posegregowane, zapakowane i szczelnie zamknięte. W przyszłym tygodniu całość zostanie przetransportowana do Wrocławia, by dalej wyruszyć do Niemiec, gdzie zostanie załadowana na statek, który popłynie w podróż do portu w Kamerunie. Na miejscu w Afryce, transport zostanie przeładowany na ciężarówki, którymi dotrze do Republiki Środkowej Afryki.

Wszystkim darczyńcom i zaangażowanym w zbiórkę dziękujemy.

Wspólna akcja Fundacji Pro Spe, Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Plaster Miodu” i zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli przyniosła ogrom pomocy, za którą w imieniu misjonarza br. Macieja Jabłońskiego i dzieci z Afryki – Dziękujemy !

Podobne posty

Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży
Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży

Szczęść Boże Kochani, Pozdrawiam serdecznie z Togo.  Długo się nie odzywałam… Czas leci tak szybko… Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim Darczyńcom za pomoc otrzymaną dla naszych kobiet, które oczekują dziecka. Projekt wparcia opieką medyczną dla kobiet w ciaży...

11. rocznica święceń kapłańskich w Papui
11. rocznica święceń kapłańskich w Papui

18 maja 2024 roku w parafii Kerowagi uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęcenia kilku odnowionych budynków parafialnych. W ciągu krótkiego czasu przy wsparciu róznych osób, także z Polski, udało nam się odnowić salę parafialną, centrum pastoralne, plebanię,...