Zasłuchani w kolędach dla całego świata

Autor wpisu

Jadzia

Data

lut 14, 2022

Kategorie

Nasze emocje po koncercie kolęd już trochę opadły, ale chcemy wrócić jeszcze na chwilę do tamtego czasu, żeby opowiedzieć co dokładnie wydarzyło się 30 stycznia w Przeworsku.

Koncert rozpoczął się Mszą Świętą o godzinie 15:00 w Sanktuarium Grobu Bożego
w Przeworsku. Po jej zakończeniu odbył się koncert kolęd pt. „Z kolędą całemu światu- wsparcie misji Archidiecezji Przemyskiej”. Mieliśmy przyjemność przysłuchiwać się kolędom wykonywanym przez utalentowane dzieci i młodzież z MultiFonia Studio Marta Stącel oraz przez grupę wspaniałych kolędników, reprezentantów z grupy Wojownicy Maryi z Przeworska.

Koncert uświetniały wyświetlane utwory kolędowe z Misji w Kamerunie, Kazachstanie czy Papui Nowej Gwinei. Dzięki obecnej technologii, misjonarze razem z mieszkańcami odległych zakątków świata, mogli brać udział we wspólnym kolędowaniu. Stworzyło to między wszystkimi obecnymi niezwykłą więź, która pokonała miliony kilometrów i sprawiła, że byliśmy w tym dniu bliżej naszych misjonarzy.

Dziękujemy Wojownicy Maryi Przeworsk za włączenie się w pomoc i zbiórkę do skarbonek, Radio FARA za transmisję i prowadzenie koncertu, MultiFonia Studio Marta Stącel za przygotowanie całej oprawy muzycznej oraz wszystkim artystom, którzy włożyli wiele serca i zakolędowali dla misjonarzy, ich podopiecznych oraz dla wszystkich obecnych.

Dziękujemy także Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku za włącznie się w tą piękną inicjatywę.

Swoje podziękowania kierujemy również do każdej osoby, która pomogła misjom poprzez modlitwę oraz wsparcie materialne. Na misje zebraliśmy 2430 zł. Pięknie dziękujemy!

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś koncertu to zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie zobaczyć można całą relacje👇

https://fb.watch/aTWS07WWQ4/

Misje można wspierać również internetowo przez stronę www.misje.przemyska.pl

Podobne posty

Zima w Argentynie
Zima w Argentynie

Kochani Przyjaciele misji i misjonarzy! Kolejny raz przesyłam serdeczności z dalekiej Argentyny!Minął już rok! Na południowej półkuli od kilku dni mamy zimę i wszyscy zastanawiamy się jaka ona będzie…? A to dlatego, że jesień była bardzo zimna i wietrzna…Dla nas...

Ocal życie – Misja Medyczna                       w Republice Środkowoafrykańskiej
Ocal życie – Misja Medyczna w Republice Środkowoafrykańskiej

"Ocal życie" to inicjatywa polskich lekarzy we współpracy z Fundacją Pro Spe, która ma na celu przeszkolenie personelu medycznego w Bangui, w szpitalu, którym opiekuje się misjonarz brat Janusz Gaweł do wykonywania podstawowych operacji ginekologiczno – położniczych,...