Dzień Dziecka z Misją

Autor wpisu

Krzysztof

Data

maj 20, 2022

Kategorie

Kochani Przyjaciele!
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, zapraszamy Was do udziału w akcji organizowanej przez Fundację Pro Spe „Dzień Dziecka z Misją”!

Jaki jest plan akcji?
Uczniowie polskich szkół i przedszkoli wysyłają życzenia z motywami przyrody z Polski, dla dzieci z Tanzanii, Kamerunu i Gruzji. Technika wykonania kartki dowolna (malowanie, rysowanie, wyklejanie) liczymy na Wasze twórcze pomysły. Przedstawcie dzieciom z misji jak wygląda kraj, w którym mieszkacie. Możecie pokazać im swoje ulubione rośliny jakie u nas rosną, zwierzęta lub miejsca np. las lub jezioro.

Wykonane kartki prosimy wysłać pocztą na adres Fundacji Pro Spe: ul. Śreniawitów 8/2
35-032 Rzeszów. Lub skanem na adres e-mail info@prospe.org do 31 maja.

Zapraszamy również dzieci wraz z nauczycielami do nakręcenia krótkiego, jedno minutowego filmu, w którym dzieci trzymają swoje prace i pozdrawiają dzieci z danego kraju.

Fundacja zajmie się przekazaniem prac do dzieci w Tanzanii, Kamerunie i Gruzji.
Dzieci z krajów misyjnych w podobny sposób złożą życzenia polskim dzieciom i wykonają prace przedstawiające przyrodę swoich krajów. Następnie, prześlą je do Fundacji Pro Spe w terminie do 31 maja 2022. Najpóźniej w dniu kolejnym życzenia i wykonane prace Fundacja prześle na adresy email szkół i przedszkoli biorących udział w akcji.
Dodatkowo mamy możliwość zorganizowania wideokonferencji z dziećmi z krajów misyjnych oraz z misjonarzami z Polski.

Fundacja Pro Spe oraz szkoły i przedszkola w Polsce i krajach misyjnych mogą w pełni korzystać z nadesłanych prac i udostępniać je na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych zaznaczając swoją szkołę i Fundację Pro Spe.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 797 555 501

Podobne posty