TRANSPORT SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO NA UKRAINĘ

Autor wpisu

Jadzia

Data

paź 16, 2020

Kategorie

Już ponad miesiąc temu z prośbą o pomoc zwrócił się do nas Caritas w Kijowie.  Zapotrzebowanie jest ogromne na wszelki sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych. Dlatego ruszyliśmy z pomocą. Wynajęliśmy transport, przeglądnęliśmy i policzyliśmy sprzęt, Wypełniliśmy wnioski do Urzędu Celnego oraz do ukraińskich pograniczników. Teraz przyszedł czas na załadunek TIRa, który odbędzie się dziś w naszym magazynie w Błażowej.

W transporcie do Kijowa zawieziemy około 38 łóżek szpitalnych i 83 chodziki rehabilitacyjne.

Podobne posty

List z Bimbo
List z Bimbo

Drodzy dobroczyńcy naszej misji!             Wielki Post w pełni, czas „ucieka”, „płynie” szybko, dlatego staramy się nie stracić z horyzontu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nie byłoby to bowiem wcale aż takie trudne… Właściwie od początku roku...

Niedziela Ad Gentes i przeżywanie Wielkiego Postu w Peru 1/2
Niedziela Ad Gentes i przeżywanie Wielkiego Postu w Peru 1/2

W Peru jest pełnia lata, zatem wpadłem w mordercze upały dochodzące do 30 stopni, przy wysokości około 3000 m n.p.m. Choć w tej porze roku powinna być pora deszczowa, pada znacznie mniej niż w poprzednie lata. Zmiany klimatyczne, ocieplenie klimatu i klimatyczne fenomeny nadciągające znad Oceanu Spokojnego dają o sobie znać. Od ponad roku nie spadła kropla deszczu. Brak wody i jej ograniczanie staje się poważnym problemem dla miejscowej ludności, zwłaszcza dla rolników uprawiających pola.