W CHIZABAWRZE POWSTAJE CENTRUM EDUKACYJNO-REHABILITACYJNE

Autor wpisu

Jadzia

Data

wrz 30, 2020

Kategorie

Już niedługo przedszkole Św. Kamila w Chizabawrze rozszerzy swoją działalność. Przedszkole zostało założone przez Ojców Kamilianów pod koniec lat 90-tych i jest miejscem edukacji najmłodszych, a także ważnym miejscem dla społeczności lokalnej. Cieszymy się, że to miejsce zostanie rozbudowane i powstanie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego.
Zadaniem centrum będzie nadal opieka nad dziećmi, a także pomoc osobom niepełnosprawnym, która w tym miejscu jest niezbędna. Dodatkowo będą też prowadzone zajęcia pozalekcyjne dla dzieci szkolnych.

Ta zmiana pozwoli dostrzec potrzeby dzieci i niepełnosprawnym w tym małym kawałku świata. Pomagając tym osobom sprawiamy, że drzwi do edukacji, zdrowia i relacji międzyludzkiej, zostają otwarte. Dziękujemy, że to dzięki Wam możemy tym ludziom dawać nadzieję.

Kamilianie chcą pomagać jak najlepiej swoim podopiecznym, dlatego pomimo pandemii rozwijają działalność. Dzieci z Chizabawry będą mieć zapewnione wyżywienie, artykuły szkolne, a niepełnosprawne dostaną już wkrótce wózki inwalidzkie, na które czekali.

Podobne posty

Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży
Togo – o wsparciu opieką medyczną kobiet w ciąży

Szczęść Boże Kochani, Pozdrawiam serdecznie z Togo.  Długo się nie odzywałam… Czas leci tak szybko… Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim Darczyńcom za pomoc otrzymaną dla naszych kobiet, które oczekują dziecka. Projekt wparcia opieką medyczną dla kobiet w ciaży...

11. rocznica święceń kapłańskich w Papui
11. rocznica święceń kapłańskich w Papui

18 maja 2024 roku w parafii Kerowagi uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęcenia kilku odnowionych budynków parafialnych. W ciągu krótkiego czasu przy wsparciu róznych osób, także z Polski, udało nam się odnowić salę parafialną, centrum pastoralne, plebanię,...